Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Acum si tu poti indruma pe altii!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master

Numarul mesajelor : 402
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: Acum si tu poti indruma pe altii!   Dum Apr 26, 2009 10:02 pm

Asa cum am promis astazi, creez acum si aici o posibilitate pt voi, cursantii Mei, de a va impartasi revelatiile ori mesajele Divine primite (in plan fizic, in stare de transa sau in vis de la ghizii vostri spirituali). Iar pe cei care au gasit deja Lumina ii rog acum sa indrume corect, cu bun-simt si discernamint si pe altii! Va binecuvantez pe toti si va multumesc!

NOTA BENE!

Ca un dar si in semn de recunostinta ca nu sunt singur pe Calea Luminii, aceasta rubrica este creeata doar pentru toti cei care au dovedit ca-si doresc sincer evolutia, vindecarea, mantuirea, participind pina acum la cursurile Mele (incepind cu anul 2004, dar ii includ si pe cei care au primit diverse initieri din partea Mea cu mai multi ani in urma); toti cautatorii sinceri ai Adevarului au participat sau vor participa la initierile pe care cu iubire le fac; toti au primit initierea, dar cei cu inima deschisa, adica cei devotati au devenit chiar din cautatori, gasitori, din necunoscuti, prieteni ai Mei si deci ai sufletului lor Divin, spre slava lui Dumnezeu, si nu a noastra.
Prietenii Mei sunt rugati/ indemnati sa posteze revelatiile, experientele lor benefice sau sfaturile lor aici, spre a-i ajuta si pe altii sa le afle, ori sa gaseasca solutii spre rezolvarea problemelor, ori sa aiba de acum incolo mai multa INCREDERE in sufletul si intuitia lor si mai ales in Dumnezeu, Binele Suprem.
Nu ascundeti totusi faptul ca ati fost uneori ispititi de persoane "binevoitoare" sa va lepadati de Mine, ori chiar atacati (verbal, prin cosmaruri ori in diverse moduri) de cei intunecati, fie ei demoni din astral sau posedati din planul fizic! Dar mentionati si ajutorul care v-a fost dat imediat in mod miraculos, atunci cind ati cerut prin rugaciune sincera ajutorul! Oamenii trebuie sa afle ca exista nu numai stari de bine sau extatice pe calea spirituala, ci si probe de trecut! Si daca nu vor abandona mindria egoului si nu se vor smeri sa ceara ajutor, Dumnezeu si cei alesi nu ii vor ajuta cu de-a sila, pt ca Noi respectam liberul-arbitru, legea bunului-simt si deci legea initiatului.

Repet: rubrica aceasta este dedicata numai cursantilor Mei si doar pt a colabora impreuna la Planul Divin, spre a ajuta prin cuvinte simple si clare oamenii, spre Mantuirea lor de ego, intuneric, ignoranta.

Va multumesc tuturor pt intelegere si pt colaborare!

Mihail I.H.

"Eu spre aceasta M-am nascut si pentru aceasta am revenit in lume: ca sa dau marturie pentru Adevar. Oricine este din Adevar asculta glasul Meu. Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor, marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri. Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor, si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.
(M-am citat din Noul Testament, Ioan, cap 18, vers 37
si Matei, cap 10, vers 32, 33).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.messia.ro

Acum si tu poti indruma pe altii!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: experientele cursantilor Mei-
Mergi direct la: