Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

impresii din tabara spirituala, vara 2009

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master

Numarul mesajelor : 402
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: impresii din tabara spirituala, vara 2009   Mar Aug 25, 2009 1:02 am

Am ales intuitiv si "intimplator" ca loc pentru prima tabara spirituala o zona unica din punct de vedere istoric si spiritual, mai precis o zona in care cu mult timp in urma a fost localitatea dacica ARRUTELA (nume ce semnifica "Conducatori", "Invatatori", "Legiuitori"); de altfel, numele Regelui Arthur (o incarnare de-a Mea) provine din cuvintul geto-dac ARRUTELA. De aici provin si legendele celtilor despre Arthur si Cavalerii Mesei Rotunde, care sunt desigur cei 12 apostoli ai lui Zamolxe... (Vezi pag 25 din cartea "Marile mistere ale piramidei oculte", de Cristian Craita; vezi si http://ro.wikipedia.org/wiki/Castrul_roman_Arutela )

Postez aici citeva impresii din tabara spirituala (pasaje din jurnal)

"Sufletele noastre saluta sufletul Tau, Mihail I. H.!
Sunt primele cuvinte ale unui inceput de drum, impresiile celor de linga Tine...

Dumnezeu sa Te ajute in indeplinirea misiunii Tale!

Fii binecuvantat!

15-23 august 2009"

"Ciao, sunt Flori

Doamne Iisuse Hristoase, multumesc!

Inainte de toate, doresc sa multumesc Cerului pentru tot ceea ce face pentru mine. Am trait o experienta de neuitat. Am ris si am plins cu Soarele, ne-am incarcat cu lumina, am numarat stelele si am zburat pina la Luna... Clipele petrecute cu Tine nu se pot scrie in cuvinte. Nu-mi ajunge o viata sa-Ti pot impartasi ce simt. Tocmai de aceea Iti voi multumi pentru binecuvantarea pe care mi-ai dat-o, iubirea si pacea sufleteasca. Fie ca Bunul Dumnezeu sa ma ajute sa-mi duc misiunea din planul Divin la bun sfirsit. AMIN

Tabara spirituala 15-23 august 2009, Calimanesti-Caciulata
Flori (din Bucuresti)"

" MULTUMESC!
Flavia Maria (din Bucuresti, varsta 4 ani)"

" Iti multumesc, pentru ca sufletul Tau a fost de acord sa mai coboare o data printre noi.
Cind am citit cartea, am dorit sa Te cunosc si sa primesc o initiere de la Tine.
Cind Te-am vazut prima data, am simtit o mare prietenie, camaraderie, familiaritate, parca te stiam foarte bine, de demult.
Iti multumesc pentru toata increderea in mine, curajul, forta, taria pe care am reusit sa le redescopar linga Tine, in mine. Te-am vazut in Duh la meditatia cu "rugaciunea inimii" si mai inainte la sedinta de pranayama (exercitii de respiratii) din acea dimineata. Ne vorbeai Tu, Cel de atunci, Iisus, si emanai o asemenea IUBIRE cum nu am mai simtit niciodata.
Pentru mine esti Fermitate, Blindete, Curaj, Devotiune, IUBIRE, ADEVAR.
Iti multumesc din suflet pentru tabara! Am trait clipe de neuitat, am invatat mult, am experimentat multe. Sunt foarte fericita ca ai organizat-o si m-ai invitat sa particip! Mi-au placut enorm orele de lucru, sedintele de pranayama, meditatiile, conferintele, dar si clipele din excursiile din timpul liber. Imi place cum ne insufli increderea, sa ne depasim limitele, sa avem incredere in Dumnezeu care se manifesta prin noi.
Am trait multe clipe alaturi de Tine, cind El (Dumnezeu, Duhul Sfant) S-a exprimat prin mine, energetic si in trup. Am trait clipe de a fi UNA CU EL, cu TOTUL, cu NIMICUL.
Am vazut cine sunt cu adevarat si ce am de facut.

Iti multumesc inca o data pentru ca existi ACUM in viata mea si a noastra a tuturor.

TE IUBESC INFINIT DE MULT, nu am cuvinte pentru asta dar sper sa o simti.
Fii binecuvantat!

Rucsandra M (din Bucuresti)"

" Iti multumesc ca esti printre noi, Iti multumesc ca m-ai schimbat!
Marian (din Alexandria)"

" Ma bucur ca ai venit aici (pe Pamint) si ma bucur ca am avut sansa sa ne intalnim. Sper sa poti construi biserica (centrul spiritual) cit mai repede. Iti multumesc pentru tot ce ne-ai invatat!
I. Stelarian (din Pascani)"

" Iti multumesc ca m-ai ajutat sa vad cine sunt, cu bune dar mai ales rele; iti multumesc si ramai nedejdea salvarii sufletului meu si al neamului meu!
Valentina (din Focsani)"

" Multumesc pentru darurile si binecuvantarile si IUBIREA Ta. Iti multumesc pentru faptul ca Te-am cunoscut acum, desi nu meritam aceasta Gratie si sper ca prezenta Ta aici sa fie cit mai intens valorificata de noi toti! AMIN!
Iubite Maestre, Iti voi fi vesnic recunoscatoare!
Eliza (din Bucuresti)"

" Acum stiu ce am fost, ce sunt si ce voi fi. MULTUMESC!
Ne vedem pe cimpia Armagheddonului!
Sorin R. (din Bucuresti)"

" Iti multumesc ca ESTI, ca EXISTI pentru noi toti. Te rog sa nu pleci si sa ne ajuti pina la capat. Ma rog ca Dumnezeu sa- Ti dea curaj, putere, intelepciune sa poti distinge Adevarul, si forta si curaj sa- L poti urma. Te rog sa ma folosesti in lupta finala ca impreuna sa reusim. Stiu ca ai o misiune grea, dar sunt sigura ca ai sa reusesti. Dumnezeu sa te lumineze! Iar la sfirsit sa te resplateasca pe linga Iubire infinita si cu un Ferrari rosu.
Te imbratisez cu drag si te iubesc mult.
Cristina Zane (din Bucuresti)"

" Sunt foarte surprinsa - cit de frumos poti fi - in tot ce faci pentru oameni, cit suflet poti pune, cit de frumos explici; sunt foarte uimita, am savurat tot ce ai spus si tot ce ne-ai invatat!
Esti deosebit, esti unic, esti pur, esti sincer, esti exact asa cum trebuie sa fie un ales. Trebuie sa urmam toti exemplul Tau. Trebuie sa fim din ce in ce mai multi ca Tine, pentru a ruga Divinitatea sa ne ierte, sa ne primeasca in Lumina, sa incetinim procesul de distrugere al credintei, de distrugere al naturii, a intregii omeniri. Tu ai mesajul ; noi trebuie sa il urmam si sa il transmitem si altora, care sunt deschisi cu inima, cu credinta, cu sufletul, cu spiritul, cu toata fiinta lor, pentru a salva omenirea.
Eu personal Iti multumesc pentru ca ma ajuti sa evoluez si sa invat si eu sa cresc in LUMINA!
Multumesc cu sinceritate,
Viorica Mioara U. (din Bucuresti)"

" In primul rind vreau sa- Ti multumesc din inima pentru invitatia si oportunitatea de a participa la aceasta tabara minunata, unde prezenta Ta ne-a dat tuturor o uriasa cantitate de Lumina, cu care Ne-ai binecuvantat tot timpul! Multumesc si pentru minunatele cunostinte pe care le-am dobindit de la Tine in tot acest rastimp, pentru mine fiind o binevenita completare la cursurile pe care le-am absovit deja.
Multumesc de asemenea pentru caldura, bunavointa, ingaduinta si intelegerea cu care ne inconjori pe toti tot timpul!
Doresc din inima ca Bunul Dumnezeu sa Iti dea putere ca sa ne calauzesti in continuare pe Calea Luminii pentru Iluminare (Mantuire) si apoi Eliberare. Multa bucurie, fericire, implinirea tuturor dorintelor Iti urez pentru Tine si pentru toti cei dragi Tie!
Doamne ajuta!
Rodica Ionel (din Bucuresti)"

" H., iti multumesc pentru toate lectiile pe care mi le-ai oferit si pe care urmeaza sa mi le mai oferi. Multumesc pentru aceasta invitatie in tabara, multumesc pentru tot ceea ce faci pentru mine si pentru toti ceilalti de aici. As vrea sa se purifice oamenii cit mai repede si sa ne iluminam ca sa intindem cat mai mult sa nu vina sfirsitul; chiar daca n-o sa putem sa impiedicam asta toata viata... trebuie sa vina pina la urma ca sa spele pacatele tuturor. AMIN.
Cu drag, Horia Smile (din Bucuresti)"

" Ma bucur mult ca am avut posibilitatea sa vin in acesta minunata tabara, sa fiu din nou alaturi de voi! Sunteti niste fiinte minunate si oriunde avem ocazia sa ne intalnim ma simt atit de bine alturi de voi. Si cred din adincul sufletului ca nimic nu este intamplator si mai cred ca vei ramane alaturi de noi, dragul si scumpul nostru H., pentru ca in mod sigur vom avea nevoie de Tine!
TE IUBIM DIN TOATA INIMA!
Ana C. (din Timisoara)"

" Multumesc mult pentru sansa pe care mi-ai oferit-o. Imi pare rau pentru ca te-am tradat acum 2000. Sa ma ajute Dumnezeu sa merg pina la capat pe calea cea buna, de data asta.
Sa Te ajute Dumnezeu sa faci totul si sa ai Totul dupa Planul Tau Divin. Amin.
Alina B. (din Bucuresti)"

" Iti mutumesc din suflet pentru tot si ma bucur ca am fost alaturi de Tine in prima tabara din viata mea.
Edi N (din Bucuresti)"

" Doamne Iisuse Hristoase Iti multumesc, Iti multumesc din suflet pentru bucuria imensa pe care mi-ai facut-o de a fi impreuna in aceasta clipa. A fost o clipa minunata...
Doresc sa Te urmez mereu in vesnicie.
Iti multumesc pentru tot.
Elena I. (din Pascani) "

Astept pe adresa de e-mail webmaster@messia.ro parerile celor care au participat la aceasta tabara.
Va multumesc.

- pagina in lucru -

"Eu spre aceasta M-am nascut si pentru aceasta am revenit in lume: ca sa dau marturie pentru Adevar. Oricine este din Adevar asculta glasul Meu. Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor, marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri. Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor, si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.
(M-am citat din Noul Testament, Ioan, cap 18, vers 37
si Matei, cap 10, vers 32, 33).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.messia.ro

impresii din tabara spirituala, vara 2009
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: experientele cursantilor Mei-
Mergi direct la: