Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

CERERE DE INTERVENTIE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master

Numarul mesajelor : 402
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: SINGURA CONDITIE   Sam Ian 24, 2009 1:25 pm

"SINGURA CONDITIE CA RAUL SA TRIUMFE,
ESTE CA OAMENII CU ADEVARAT BUNI SA NU FACA NIMIC."

Asa ca haideti sa facem ceva concret, nu doar rugaciuni, ci si fapte!

citez dintr-un mesaj publicat de curind pe internet:

"Proteste de strada impotriva instaurarii statului politienesc*

Coalitia Impotriva Statului Politienesc anunta doua actiuni stradale de protest fata de incercarea de restrangere a drepturilor inalienabile ale cetatenilor romani prin introducerea documentelor de identitate cu cip biometric si instaurarea controlului total al mijloacelor de comunicare electronice.

Prima demonstratie va avea loc duminica, 1 Februarie 2009, intre orele 12.30 si 14.30, in Bucuresti, la Crucea de la poalele Dealului Patriarhiei, in Piata Unirii.

A doua manifestatie de protest va avea loc in ziua de miercuri, 4 Februarie 2009, intre orele 12.30 si 14.30, in Bucuresti, Piata Victoriei, in fata sediului Guvernului Romaniei.

Coalitia Impotriva Statului Politienesc este o organizatie fara personalitate juridica, deschisa tuturor persoanelor si asociatiilor dispuse sa apere Constitutia tarii si drepturile fundamentale ale cetatenilor romani, formata in prezent din mai multe organizatii civice, printre care: Asociatia Adevar si Dreptate, Asociatia Civic Media, Asociatia Pentru Apararea Drepturilor Apatrizilor si Refugiatilor (APADAR), Grupul Independent pentru Democratie (GID), s.a.

Campaniile Coalitiei Impotriva Statului Politienesc vizeaza desfiintarea masurilor adoptate de stat pentru Controlul Total al populatiei, respectiv:

1) Obligativitatea introducerii cipurilor biometrice in toate documentele de identitate - prin Hotararea de Guvern nr. 1566/15.12.2008 – contrar Articolului 23 din Constitutia tarii - Libertatea individuala si siguranta persoanei sunt inviolabile - respectiv a Articolului 29 – Libertatea gandirii si a opiniilor, precum si libertatea credintelor religioase nu pot fi ingradite sub nici o forma; si
2) Legea privind inregistrarea si inmagazinarea tuturor comunicatiilor electronice personale ale cetatentilor Romaniei - Nr. 298/2008 – contrar Articolului 26 din Constitutia tarii - care obliga autoritatile publice sa respecte si sa ocroteasca "viata intima, familiala si privata"; a Articolului 28 - Secretul scrisorilor, al telegramelor, al altor trimiteri postale, al convorbirilor telefonice si al celorlalte mijloace legale de comunicare este inviolabil; si a Articolului 53 - care prevede ca "restrangerea exercitiului unor drepturi sau al unor libertati poate fi dispusa numai daca este necesara intr-o societate democratica. Masura trebuie sa fie proportionala cu situatia care a determinat-o, sa fie aplicata in mod nediscriminatoriu si fara a aduce atingere existentei dreptului sau a libertatii".

Coalitia Impotriva Statului Politienesc este fidela Apelului Parintelui Justin Parvu - "Luptati pana la capat! Nu va temeti!" - si este bazata pe reactia categorica si imediata a cetatentilor informati ai Romaniei, exprimata prin semnaturile la Petitia "Impotriva cipurilor cu date biometrice premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666" - peste 10.000 de semnatari - si pentru abolirea legii nr. 298/2008 (privind retinerea datelor generate sau prelucrate de furnizorii de servicii de comunicatii electronice destinate publicului sau de retele publice de comunicatii. ..) http://www.petitieonline.ro/petitie-p37662052.html – peste 15.000 de semnatari, ambele in crestere vertiginoasa.

Apel impotriva pasapoartelor biometrice si a introducerii microcipului in Romania; poti semna petitia aici: http://www.petitieonline.ro/petitie-p07990056.html

Coalitia Impotriva Statului Politienesc saluta initiativa ziarului ZIUA de a contestat la Curtea Constitutionala, prin Avocatul Poporului, Legea 298/2008 si reafirma ca va actiona de asemenea pentru desfiintarea acestor acte anti-constitutional e si pentru protectia drepturilor cetatenilor romani in fata abuzurilor statului.

Asteptam sprijinul si participarea tuturor organizatiilor si persoanelor care doresc sa se implice in acest demers."

Secretariatul Coalitiei este asigurat de:
Asociatia Adevar si Dreptate - www.adevar-si-dreptate.info
Asociatia Civic Media - www.civicmedia.ro
Asociatia Pentru Apararea Drepturilor Apatrizilor si Refugiatilor - www.apadar.ro.
Persoana de Contact: Avocat Mihai Rapcea
GSM: 0727673376 * E-mail: rapcea@gmail. com * E-Group:
refuzimplant@ yahoogroups. com

Cititi cu atentie mesajul de mai jos, completati cererea daca simtiti ca este bine sa o faceti si apoi trimiteti mesajul si altor persoane care pot fi interesate sa se implice in aceasta actiune. Multumesc!

----- Forwarded Message ----
From: Mihai Rapcea <rapcea@gmail.com>

Dragii mei,

Va aduc la cunostiinta ca am inregistrat astazi la Curtea de Apel Bucuresti
cererea de suspendare privind aplicarea hotararii privind introducerea
cipurilor in pasapoarte. Dosarul are numarul 543/2/2009 si se judeca in data
de 11.02.2009 ora 9 la Curtea de Apel Bucuresti, Sectia a VIII-a Contencios
Administrativ si Fiscal, Completul 5
(puteti verifica pe
http://portal.just.ro/InstantaDosar.aspx?idInstitutie=2&d=MjAwMDAwMDAwMTg1NDMz

Poate pentru multi dintre voi, fara pregatire juridica, este greu de inteles
demersul meu, sau care pot fi efectele unei astfel de actiuni. Daca aceasta
cerere va fi admisa de judecator, hotararea de guvern privind cipurile cu
date biometrice din pasapoarte nu va putea fi pusa in aplicare pana la
judecata finala a contestatiei propriuzise (ce poate dura ani de zile), si
Guvernul va fi fortat sa ne emita in continuare pasapoarte fara cipuri.

Este foarte important sa participati si voi la aceasta actiune si chiar sa
ii indemnati si pe alti oameni sa o faca. Cum puteti participa, va
intrebati? Intr-un mod - dupa parerea mea - mult mai eficient decat semnand
o petitie on-line. Anume, depunand fiecare o cerere in dosarul deschis de noi,
prin care aratati ca sunteti de acord cu solicitarea noastra, si ca veniti alaturi de
noi in proces, cerand suspendarea hotararii privind introducerea cipurilor
in pasapoarte. Daca la dosar se vor aduna pana la termenul de judecata
cateva mii de astfel de cereri, impactul asupra judecatorului va fi
covarsitor.

Din punct de vedere mediatic, o asemenea actiune va fi de asemenea receptata
ca o actiune de masa, ce reprezinta vointa unei majoritati a cetatenilor.

Am atasat (vezi mai jos) un model de astfel de cerere, pe care fiecare dintre voi o poate completa cu datele sale personale, si semna individual. Cererea poate fi
adaptata si semnata si din partea unei asociatii sau fundatii. De asemenea,
sunteti liberi sa interveniti cum doriti asupra continutului ei, expunandu-va ce tip de argumente doriti in favoarea suspendarii hotararii privind introducerea cipurilor (ce contin 666) in pasapoarte.

Esential este sa fie trimise pana la termenul de judecata cat mai multe
asemenea cereri la dosarul instantei, nu numai de catre cei din Bucuresti,
dar si din toata tara!

Daca semnati si depuneti o astfel de cerere, acest lucru nu va angajeaza si
nu va obliga la nimic din punct de vedere legal. Puteti sa nici nu va
prezentati in instanta, ea se poate respinge sau admite, nimeni nu va va
trage vreodata la raspundere, si nu va va costa nimic.

Cererea completata cu toate datele, inclusiv semnatura, trebuie trimisa fie
prin posta, avand ca destinatar: Curtea de Apel Bucuresti, Sectia a VIII-a
Contencios Administrativ si Fiscal cu sediul in Splaiul Independentei nr.
5, sector 4 Bucuresti*.
sau pe fax, la nr. de fax: 021/319.51.76

Succes ! Daca aveti eventuale nelamuriri, va raspund oricand cu placere la
ele. Cei care doresc, ma pot contacta si telefonic.

Aveti permisiunea si chiar va indemn sa postati acest mesaj si modelul de
cerere atasat, in alte locuri pe internet, pentru ca un numar ct mai mare de
oameni sa se implice in aceasta actiune, care ne ofera SANSE REALE de a
stopa aplicarea hotararii privind introducerea cipurilor in pasapoarte.

Tineti minte: SINGURA CONDITIE CA RAUL SA TRIUMFE, ESTE CA OAMENII CU
ADEVARAT BUNI SA NU FACA NIMIC.

Avocat Mihai Rapcea
--
------------------------------------------------------------
BAROUL BUCURESTI
CABINET AVOCAT RAPCEA MIHAI
tel. 0727673376; 0788170544
fax: 0318162186

"Eu spre aceasta M-am nascut si pentru aceasta am revenit in lume: ca sa dau marturie pentru Adevar. Oricine este din Adevar asculta glasul Meu. Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor, marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri. Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor, si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.
(M-am citat din Noul Testament, Ioan, cap 18, vers 37
si Matei, cap 10, vers 32, 33).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.messia.ro
MIH
web Master
web Master

Numarul mesajelor : 402
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: CERERE DE INTERVENTIE   Sam Ian 24, 2009 1:23 pm

Curtea de Apel București
Secția a VIII- a Contencios Administrativ și Fiscal
Completul 5 fond
Dosar nr. 543/2/2009
Termen: 11.02.2009

DOMNULE PREȘEDINTE

Subsemnatul/a ………………………….., cu domiciliul în ……………., str. ………………. nr. ………, bloc ….., etaj …., apart. …., Sector/Județ …..…, formulez potrivit art. 49 și următoarele Cod Procedură Civilă, prezenta

CERERE DE INTERVENȚIE ÎN INTERES PROPRIU

În dosarul nr. 543/2/2009al Curții de Apel București Secția a VIII- a Contencios Administrativ și Fiscal, având ca petenți Cabinet Individual de Avocatură Rapcea Mihai și Asociația Adevăr și Dreptate, iar ca pârât GUVERNUL ROMÂNIEI, în cauza având ca obiect cererea de suspendare a dispozițiilor Hotărârii de Guvern nr. 1566/2008 din 25/11/2008 publicată in Monitorul Oficial, Partea I nr. 842 din 15/12/2008 pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 557/2006 privind stabilirea datei de la care se pun în circulație pașapoartele electronice, precum și a formei și conținutului acestora, precum și a punctului privind „Dezvoltarea cooperării interinstituționale pe teritoriul național prin: … integrarea datelor biometrice în documentele de călătorie, în scopul creșterii gradului de securitate al acestora;” din CAPITOLUL 24 - Ordine publică și siguranța cetățeanului al Programului de guvernare 2009 2012 din 22/12/2008 publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 869 din 22/12/2008.
Solicit admiterea în principiu a cererii de intervenție în interes propriu și introducerea mea în această cauză.

Pe fondul cauzei, solicit admiterea cerereii de suspendare a dispozițiilor Hotărârii de Guvern nr. 1566/2008 din 25/11/2008 publicată in Monitorul Oficial, Partea I nr. 842 din 15/12/2008 pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 557/2006.

MOTIVELE CERERII:

ÎN FAPT: subsemnatul justific un interes propriu și nemijlocit în prezenta cauză prin faptul că sunt cetățean român, beneficiar al drepturilor constituționale privitoare la viața intimă și privată a persoanei, precum și cele referitoare la libertatea de gândire, conștiință și religie, consfințite prin prevederile art. 20, 26 și 29 din Constituția României.

Interesul meu vădit în această pricină este motivat de faptul că actele administrative a căror suspendare a punerii în aplicare se cere, își produc efecte și asupra mea, ca cetățean român, violându-mi în mod grav drepturile fundamentale constituționale.

Prin obligarea noastră, a tuturor cetățenilor români, de a accepta pașapoarte ce conțin cipuri cu date biometrice, ni se răpește dreptul la viață privată.

ÎN DREPT îmi întemeiez cererea pe disp. art. 49 și următoarele Cod Procedură Civilă.

Solicit judecarea in lipsa mea a cererii de interventie.

Intervenient
………………………..

____________________ Data:

DOMNULUI PREȘEDINTE AL CURȚII DE APEL BUCUREȘTI
SECȚIA a VIII-a CONTENCIOS ADMINISTRATIV ȘI FISCAL

"Eu spre aceasta M-am nascut si pentru aceasta am revenit in lume: ca sa dau marturie pentru Adevar. Oricine este din Adevar asculta glasul Meu. Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor, marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri. Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor, si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.
(M-am citat din Noul Testament, Ioan, cap 18, vers 37
si Matei, cap 10, vers 32, 33).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.messia.ro

CERERE DE INTERVENTIE
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: